Seks za pieniądze

Płytkość relacji to bardzo poważny problem z jakim mamy do czynienia, kiedy mówimy o związkach młodych ludzi. Jeżeli spojrzeć wstecz, na relacje starszych roczników, rodziców, czy dziadków, to można by pomyśleć, że często związki te były dużo bardziej trwałe, o solidniejszych fundamentach. Jednak bardzo często zagłębiając się w to co nazywamy tamtejszą wiernością, możemy spotkać się z opiniami, że te związki były utrzymywane, bo tak wypadało, bo nie było innej opcji – jednym słowem partnerzy nie byli ze sobą szczęśliwi.

Pokolenie osób, które teraz wchodzi w dorosłość często ma problem z utrzymaniem związku, zasłaniając się ilością pokus dookoła. To fakt, mężczyźni z każdej strony są bombardowani perfekcyjnymi, acz plastikowymi, ociekającymi seksem paniami. Kobiety dbają o siebie teraz dużo bardziej, kuszące sukienki, czerwone szminki, perfekcyjnie ułożona fryzura, szpony, a nie paznokcie, kozaki zimą, mini latem – tak to mniej więcej wygląda.

Niegdyś prostytucja również funkcjonowała, jak to się popularnie ujmuje, jest to przecież najstarszy zawód świata. Na ten moment jednak bardzo często prostytucja przyjmuje inne twarze. Seks za pieniądze jest jedną z tych bardziej przystępnych i znanych form. Natomiast dzisiaj bardzo proste jest po prostu randkowanie za pieniądze. Ów randkowanie oczywiście może, ale nie musi się wiązać z seksem każdorazowo. Najpopularniejsze określenie tego typu zajawek, to sponsoring.

Z czym to się wiąże? Przede wszystkim osoby, które uczestniczą w tego typu relacji, zarówno po jednej, jak i drugiej stronie są świadome wzajemnych oczekiwań, nie jest to żadna randka w ciemno.

Co jednak charakteryzuje takie ustawki? Jedna strona jest przeważnie bardzo zamożna, dzięki czemu może sobie pozwolić na finansowanie tej drugiej strony. Po drugiej stronie tego typu relacji przeważnie możemy mieć do czynienia z osobą ponadprzeciętnie atrakcyjną, niewykluczone również, że będzie to osoba inteligentna. Warto również wspomnieć, że sponsoring dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ale powyższe czynniki muszą iść w parze tj. jedna strona finansuje drugą, bez względu na płeć, czy wiek.